2018. jlius 20. 6500 Baja, Szent Imre tér 5.     1757-2018     www.bajabela.sulinet.hu Éber Sándor freskója  
Történetünk | Dokumentumok | Diákélet | Kapcsolataink | Elérhetőségünk

  RSS hírek
Webmester

Bélap






Hírek, Információk


ECL Országos Nyelvi Verseny - német nyelv 2011. prilis 18.
Wilhelm Anna (9.C) 3. helyezett. Tanára Gombásné Elmer Éva

Nemzetközi KENGURU Matematika Verseny 2011. prilis 18.
Eredmények:

országos 3. hely (megyei 1.) Szõts János 11.A (tanára Egyed László)
megyei 2. hely Vinkó Eszter 9.D (tanára Sasfalvi Ildikó)
megyei 2. hely Vass Antal 10.B (tanára Egyed László)
megyei 3. hely Mezõfi Dávid 12.B (tanára Dr. Blandl Mátyás)
megyei 5. hely Szõts Nóra 11.B (tanárai Lakner Attila és Egyed László)
megyei 6. hely Tomasics Bálint 10.B (tanára Egyed László)

Judo Országos Ifjúsági Diákolimpia 2011. prilis 18.
2011.04.16-án Budapesten került megrendezésre a Judos Országos Ifjúsági Diákolimpia döntõ, ahol Vass Antal diákolimpiai bajnok, György Richárd második lett.
Anti végig nagyon koncentrált versenyzéssel utasította maga mögé a legnagyobb hazai riválisait.
Ricsi a döntõig szépen menetelt, ott egy kis kihagyás miatt szenvedett vereséget.
A következõ hétvégén a csehországi Teplicén ifjúsági Európa Kupán, majd az azt követõ edzõtáborban vesznek részt, reméljük ott is jól szerepelnek.

73 kg Vass Antal 1.hely (III. Béla Gimnázium)
81 kg György Richárd 2.hely (III. Béla Gimnázium)


Nemes Tihamér Számítástechnika Verseny (alkalmazói kategória) 2011. prilis 14.
A háromfordulós versenyre az ország több, mint 6000 diákja nevezett. A döntõbe iskolánkból 3 diák jutott be.
Eredmények:
   10. hely: Rimóczi Róbert (10.A)
   16. hely: Gelányi András (10.A)
   18. hely: Énekes Ábel (11.D)
Felkészítõ tanárok: Lepres András és Lepres Andrásné

OKTV döntõ informatika 2011. prilis 14.
Bekõ Tamás (12.C) a felvételi pontokat érõ 18. helyen végzett az informatika OKTV alkalmazói döntõjében.
Tanára: Lepres András

Csecsemõgondozási verseny 2011. prilis 13.
A városi fordulót a III. Béla Gimnázium nyerte meg.
A gyõztes csapat tagjai: Módos Barbara, Friedrich Nadine és Mihó Melinda 10.A osztályos diákok.
Felkészítõjük: Solt Rita

Bélás zenedélután 2011. prilis 11.
A hagyományos zenedélutánunk idõpontja:
2011. április 14. (csütörtök) 17 óra
Helye: Gyakorlóiskola tornaterme

Minden érdeklõdõt szeretettel várunk.

Édes anyanyelvünk 2011. prilis 11.
Papp Zsófia (10.B) személyében ismét lesz bélás résztvevõje a közel negyvenéves múltra visszatekintõ Édes anyanyelvünk nyelvhasználati versenynek.
Az iskolai válogatóról a megyei fordulóba jutó Papp Zsófia - egy ponttal lemaradva az elsõ helyezettõl - másodikként bekerült a 2011. õszi sátoraljaújhelyi döntõbe.
Felkészítõ tanára Rabi Magdolna

Bendegúz nyelvÉSZ 2011. prilis 11.
Lezajlott a Bengegúz nyelvÉSZ megyei fordulója.
Az általános iskolás korúaknak meghírdetett verseny elsõ, iskolai fordulójában hatan vívták ki a megyei fordulón való részvétel jogát:

8.A Koch Pálma és Putterer Stefanie
7.A Vörös Dorina
7.B Gelányi Kata, Könyves Zsófia és Kövesdi Lilla.

Az évfolyamonként nyolc helyezettet díjazó megyei versenyen Koch Pálma III., Gelányi Kata V., Könyves Zsófia VI. lett.
Szakköri felkészítõjük Rabi Magdolna

Népzenei találkozó képei 2011. prilis 07.
A felvételek 2010. március 31-én készültek iskolánkban.

Részletek >>

Kenu túra 2011. prilis 07.
Idõpont: 2011. április 16.

Útvonal: Csónakház - Duna - Vén-Duna - Sziget körül és vissza

Utazás: 3 - 4 személyes kenukban
Érkezéskor: Tûzgyújtás, sütögetés

Ajánlott: szendvicsek, szúnyogriasztó, sütögetnivaló, réteges öltözet, kártya, ...

Indulás: szombat (16.) reggel 8 óra
Érkezés: szombat (16.) délután folyamán

Lesz egy megbeszélés a nagyelõadóban!

Jelentkezés: Masa György tanár úrnál vagy Szabó Ágnesnél (11.B) vagy Ádám Christophernél (11.B)

Mindenkit szeretettel várunk!!!


Bélás nap képei 2011. prilis 07.
A felvételeket Birkás Atila és Lõrincz Attila készítette.

Részletek >>

Alföldi Számítástechnika Országos Verseny 2011. prilis 04.
Az országos találkozóra és a verseny döntõjére eddigi teljesítménye alapján meghívást kapott
Vinkó Eszter (9.D), Jámbor Dániel (10.A), Rimóczi Róbert (10.A)

A találkozó helye Nyíregyháza
Idõpontja április 21 - 23.

Diákolimpia - kosárlabda 2011. prilis 04.
KOSÁRLABDA DIÁKOLIMPIA V. KORCSOPORTOS ORSZÁGOS DÖNTÕ (Baja, 2011. március 31 - április 03.) végeredménye - lányok:
1. Sopron, Berzsenyi
2. Pécs, PTE Babits
3. Baja, III. Béla
4. Nyíregyháza, Vasvári

All star csapat tagja Ragadics Réka
Csapata legjobbja Novák Fanni
Legjobb bajai játékos Dara Lilla


Diákszociális pályázat 2011. prilis 04.
A III. Béla Gimnázium a Mûvelt Ifjúságért Alapítvány kuratóriuma diákszociális pályázatot ír ki, bélás diákok részére.

Pályázati adatlap

beszerezhetõ az iskola titkárságán.


Részletek >>