2018. janur 22. 6500 Baja, Szent Imre tér 5.     1757-2018     www.bajabela.sulinet.hu Éber Sándor freskója  
Történetünk | Dokumentumok | Diákélet | Kapcsolataink | Elérhetőségünk

  RSS hírek
Webmester

Bélap






Hírek, Információk


BÉLÁS ZENEDÉLUTÁN 2010. prilis 19.
Tisztelettel meghívjuk a III. Béla Gimnázium zenei ünnepére,
a
„Bélás Zenedélutánra”,
melyet
2010. április 26-án, hétfõn
17.00 órakor tartunk
a
Türr István Sportcsarnokban
(Baja, Pázmány P.u.)

"Tiszán innen - Dunán túl" 2010. prilis 19.
Ismét sikeresen szerepelt a Vadvirág Népdalkör
Április 17-én, szombaton Budapesten a Néprajzi Múzeumban rendezték meg a "Tiszán innen - Dunán túl" országos népdaléneklési minõsítõ verseny döntõjét. A középiskolások kategóriájában az énekegyüttesek rangos mezõnyében az iskola Vadvirág Népdalköre "Kiemelt Arany" minõsítést kapott, így az ország három legjobb együttese közé került. Az együttes ezt a minõsítést már harmadszor szerezte meg. A népdalkör tagjai: Szarvas Anna, Petres Anna, Nánási Anita, Romsics Dorina, Schultz Nikolett, Majorcsics Emese, Kollár Dalma, Kontra Anna, Stéhli Gabriella, Somogyvári Csendike.
A szólisták kategóriájában is szép eredmények születtek: Majorcsics Emese és Kontra Anna egyaránt Ezüst minõsítést kapott.
A felkészítésben Pethõné Kõvári Andrea segítette a diákokat.

Simonyi Zsigmond helyesírási verseny 2010. prilis 19.
Megyei forduló:
Ugrai Bence (8.A) 1. helyezett (országos döntõs)
Csányi András 5. helyezett
Felkészítõ tanár: Rabi Magdona

Megyei történelem verseny 2010. prilis 19.
Nagy Tamás (10.A) 2. helyezett
Felkészítõ: Mészárosné Szõnyi Zsuzsanna

Biológia versenyek 2010. prilis 19.
Kitaibel Pál biológia verseny megyei forduló Resál Tamás (9.A) megyei 1. hely
Herman Ottó verseny (megyei), Kecskemét Kéringer Kornél (8.B) 2. hely
Felkészítõ tanár: Schleicherné Kértész Farkas Bernadett

Informatika OKTV döntõ 2010. prilis 16.
Az alkalmazói kategória végeredménye:

18. Nagy Károly (13.D), tanára: Lepres Andrásné
22. Tokodi Gergely (12.B), tanárai: Lepres András és Lepres Andrásné
26. Tóth Szabolcs (12.B), tanárai: Lepres András és Lepres Andrásné

Nemes Tihamér Alkalmazói Verseny 2010. prilis 16.
Az országos döntõ végeredménye:

18. Énekes Ábel (10.D), tanára: Lepres Andrásné
52. Gelányi András (9.A), tanára: Lepres Andrásné
62. Somogyi Bálint (10.A), tanára: Lepres András

Német OKTV 2010. prilis 16.
A döntõben Appel Dóra (11.A) a 28. helyen végzett.
Tanára: Passné Sárközi Andrea

Arany Dániel Matematika Verseny 2010. prilis 14.
Országos döntõbe jutott:
Vass Antal (9.B) és Szõts János (10.A)
Mindketten Egyed László tanítványai.

Gordiusz Matematika Tesztverseny 2010. prilis 14.
Országos döntõ végeredmény:
Szõts János (10.A) a 2. helyezett
Tanára: Egyed László

Zrínyi Ilona Matematika Verseny 2010. prilis 14.
Az országos döntõben Antal Félix (8.A) a 36. helyen végzett.
Tanára: Dr. Blandl Mátyás

Német OÁTV 2. forduló 2010. prilis 14.
7. évfolyam
Putterer Stefanie 2. helyezett
Sánta Martin 4. helyezett
Felkészítõ: Orháné Koósz Anna

8. évfolyam
Cseresnyés Fanni 2. helyezett
Kovács Bence éés Kurityák Csenge 4 - 5. helyezett
Beiler Cintia és Kheimel Evelin 8 - 9. helyezett
Felkészítõ: Tomasicsné Pongó Csilla

Bendegúz NYELVÉSZ 2010. prilis 14.
A megyei fordulóban elért eredmények:
2. Csányi András 8.A
4. Ugrai Bence 8.A

Radnóti Miklós Megyei Versmondó Verseny 2010. prilis 14.
Helye: Jánoshalma
Idõpont: 2010. április 10.
Eredmény: III. helyezett Füleki Kitti 11.D

Városi Versmondó Verseny 2010. prilis 14.
Idõpontja: 2010. április 9.
Eredmények:
I. helyezett Regõs András 9.C
II. helyezett Rudolf Diána 11.C
Dicséret: Füleki Kitti 11.D