2018. prilis 24. 6500 Baja, Szent Imre tér 5.     1757-2018     www.bajabela.sulinet.hu Éber Sándor freskója  
Történetünk | Dokumentumok | Diákélet | Kapcsolataink | Elérhetőségünk

  RSS hírek
Webmester

Bélap






Hírek, Információk


SZAKÁCS JENÕ FIZIKA VERSENY 2010. prilis 27.
A megyei fizika verseny eredményei:
Futó Tamás9.A3. hely
Resál Tamás9.A3. hely
Szõts János10.A1. hely
Mezõfi Dávid11.B1. hely
Gálai Bence11.A2. hely
Nagy Péter11.C4. hely

Kenguru matematika 2010. prilis 27.
A verseny végeredménye:
Szõts János (10.A) országos 11. hely, (megyei 2. hely) tanára: Egyed László

További megyei eredmények:

Antal Félix (8.A) 2. hely, tanára: Dr. Blandl Mátyás
Mezõfi Dávid (11.B) 4. hely, tanára: Dr. Blandl Mátyás
Horváth Roland (12.A) 4. hely, tanára: Királyné Nagy Éva
Tomasics Bálint (9.B) 6. hely, tanára: Egyed László

Biológia OKTV döntõ 2010. prilis 27.
Tomasics Gyula (11.A) a 2009/2010-es tanévben biológia OKTV - n az országos 4. helyen végzett.
Tanára: Schleicherné Kertész Farkas Bernadett

Édes Anyanyelvünk 2010. prilis 20.
A verseny megyei fordulóján Pankovics Szimonetta (12.D) képviselte iskolánkat és az 5. helyen zárta a versenyt.
Tanára: Dr. Mayer János

Angol OÁTV döntõ 2010. prilis 20.
Az országos verseny döntõ fordulójában Kerezsi Gergely (8.B) a 16. helyen végzett.
Felkészítõ tanár: Dr. Heitzmann Judit

Látogatás a Nemzeti Színházban 2010. prilis 19.
2010. április 11-én iskolánk diákönkormányzata és Jakab József tanár úr szervezésében a bélások egy csoportja Budapesten, a Nemzeti Színházban járt. A Stohl Andrást, Söptei Andreát, Bodrogi Gyulát, Udvaros Dorottyát és Szarvas Józsefet is soraiban tudó színészgárda elõadásában Kacsoh Pongrác János vitéz címû daljátékát tekinthették meg diákjaink.
A hangulatos vasárnapon készült fényképeket itt láthatod.

Részletek >>

BÉLÁS ZENEDÉLUTÁN 2010. prilis 19.
Tisztelettel meghívjuk a III. Béla Gimnázium zenei ünnepére,
a
„Bélás Zenedélutánra”,
melyet
2010. április 26-án, hétfõn
17.00 órakor tartunk
a
Türr István Sportcsarnokban
(Baja, Pázmány P.u.)

"Tiszán innen - Dunán túl" 2010. prilis 19.
Ismét sikeresen szerepelt a Vadvirág Népdalkör
Április 17-én, szombaton Budapesten a Néprajzi Múzeumban rendezték meg a "Tiszán innen - Dunán túl" országos népdaléneklési minõsítõ verseny döntõjét. A középiskolások kategóriájában az énekegyüttesek rangos mezõnyében az iskola Vadvirág Népdalköre "Kiemelt Arany" minõsítést kapott, így az ország három legjobb együttese közé került. Az együttes ezt a minõsítést már harmadszor szerezte meg. A népdalkör tagjai: Szarvas Anna, Petres Anna, Nánási Anita, Romsics Dorina, Schultz Nikolett, Majorcsics Emese, Kollár Dalma, Kontra Anna, Stéhli Gabriella, Somogyvári Csendike.
A szólisták kategóriájában is szép eredmények születtek: Majorcsics Emese és Kontra Anna egyaránt Ezüst minõsítést kapott.
A felkészítésben Pethõné Kõvári Andrea segítette a diákokat.

Simonyi Zsigmond helyesírási verseny 2010. prilis 19.
Megyei forduló:
Ugrai Bence (8.A) 1. helyezett (országos döntõs)
Csányi András 5. helyezett
Felkészítõ tanár: Rabi Magdona

Megyei történelem verseny 2010. prilis 19.
Nagy Tamás (10.A) 2. helyezett
Felkészítõ: Mészárosné Szõnyi Zsuzsanna

Biológia versenyek 2010. prilis 19.
Kitaibel Pál biológia verseny megyei forduló Resál Tamás (9.A) megyei 1. hely
Herman Ottó verseny (megyei), Kecskemét Kéringer Kornél (8.B) 2. hely
Felkészítõ tanár: Schleicherné Kértész Farkas Bernadett

Informatika OKTV döntõ 2010. prilis 16.
Az alkalmazói kategória végeredménye:

18. Nagy Károly (13.D), tanára: Lepres Andrásné
22. Tokodi Gergely (12.B), tanárai: Lepres András és Lepres Andrásné
26. Tóth Szabolcs (12.B), tanárai: Lepres András és Lepres Andrásné

Nemes Tihamér Alkalmazói Verseny 2010. prilis 16.
Az országos döntõ végeredménye:

18. Énekes Ábel (10.D), tanára: Lepres Andrásné
52. Gelányi András (9.A), tanára: Lepres Andrásné
62. Somogyi Bálint (10.A), tanára: Lepres András

Német OKTV 2010. prilis 16.
A döntõben Appel Dóra (11.A) a 28. helyen végzett.
Tanára: Passné Sárközi Andrea

Arany Dániel Matematika Verseny 2010. prilis 14.
Országos döntõbe jutott:
Vass Antal (9.B) és Szõts János (10.A)
Mindketten Egyed László tanítványai.