2018. jlius 22. 6500 Baja, Szent Imre tér 5.     1757-2018     www.bajabela.sulinet.hu Éber Sándor freskója  
Történetünk | Dokumentumok | Diákélet | Kapcsolataink | Elérhetőségünk

  RSS hírek
Webmester

Bélap






Hírek, Információk


Megyei matematika verseny 2010. janur 09.
Az idei tanévben is kiemelkedõ eredménnyel zárták matematikusaink a megyei matematika versenyt.

Részletek >>

Arany János magyar nyelvi verseny 2010. janur 05.
Csányi András (8.A) a 2009/10. tanévben megrendezett országos verseny döntõjében 1. helyezést ért el.
Felkészítõ tanára: Haász Gyöngyi

Néhány fontos információ a felvételivel kapcsolatosan (6. osztály): 2010. janur 05.
Kedves hatodikosok! Kedves Szülõk!
A felvételi lehetõségekrõl tájékoztató szülõi értekezletet tartunk:
2010. január 14-én csütörtökön 17.00 órakor
a II. emelet nagyelõadóban

A felvételi írásbeli vizsga idõpontja: 2010. január 22. péntek 14.00 óra
Idõbeosztás:
13.45 – 14.00 : a feladatlapok átvétele, ültetési rend kialakítása
(A névsorok kifüggesztésre kerülnek az osztályok bejáratára.

14.00 – 14.45 : az anyanyelvi központi dolgozat megírása
14.45 – 15.00 : szünet
15.00 – 15.45 : a matematika központi feladatlap megírása

Pótló írásbeli vizsga idõpontja: 2010. január 28. 14.00 óra.
A felvételi eredményét közlõ értékelõ lap átadása az érintett tanulónak illetve a szülõknek, a dolgozatok megtekintése:
6. osztályosoknak: 2010. február 10 .(szerda)
8. osztályosoknak: 2010. február 11. (csütörtök)
a gimnázium titkárságán.
Jelentkezési lapok beküldési határideje: 2010. február 19. péntek

Néhány fontos információ a felvételivel kapcsolatosan (8. osztály): 2010. janur 05.
Kedves Nyolcadikosok! Kedves Szülõk!
A felvételi lehetõségekrõl tájékoztató szülõi értekezletet tartunk:
2010. január 7-én csütörtökön 17.00 órakor
a II. emelet nagyelõadóban

A felvételi írásbeli vizsga idõpontja: 2010. január 23. szombat 10.00 óra
Idõbeosztás:
9.45 – 10.00 : a feladatlapok átvétele, ültetési rend kialakítása
(A névsorok kifüggesztésre kerülnek az osztályok bejáratára.)

10.00 – 10.45 : az anyanyelvi központi dolgozat megírása
10.45 – 11.00 : szünet
11.00 – 11.45 : a matematika központi feladatlap megírása
Pótló írásbeli vizsga idõpontja: 2010. január 28. 14.00 óra.
A felvételi eredményét közlõ értékelõ lap átadása az érintett tanulónak illetve a szülõknek, a dolgozatok megtekintése:
6. osztályosoknak: 2010. február 10. (szerda)
8. osztályosoknak: 2010. február 11. (csütörtök)
a gimnázium titkárságán.
Jelentkezési lapok beküldési határideje: 2010. február 19. péntek

Karácsonyi ének, 2009 2010. janur 03.
Képek a téli szünet elötti utolsó közös programról

Részletek >>

Betlehemezés, 2009. december 2009. december 22.
Hétfõ délelõtt - iskolai hagyomány - a betlehemesek látogatták meg az osztályokat.

Részletek >>

BOLDOG KARÁCSONYT! 2009. december 22.
Iskolánk minden dolgozójának, tanulóinknak és családjaiknak, valamint mindenkinek, aki oldalainkat látogatja

SZERETETTEL TELI, SZÉP ÜNNEPET,
BOLDOG, SIKERES 2010-es ÉVET KÍVÁNUNK!

Knetig Emõke (10.D) készítette a mézeskalács házikót

BÉLAP 2009. december 22.
Megjelent a Bélap decemberi, bõvített kiadása. Ezúttal kivételesen - a technikai problémák miatt - iskolánk honlapján olvasható a diáklap.
Megnyithatod itt vagy a diákélet/BÉLAP menüpont alatt.

ECL vizsgaidõpontok 2010 2009. december 22.
Friss információk at ECL nyelvvizsgákról az ECL nyelvvizsgahely menüpont alatt

Téli szünet 2009. december 21.
A szünet kezdete december 23. (szerda).
A szünet utáni elsõ tanítási nap január 4. (hétfõ).
Munka a B hét órarendje szerint.

Arany Dániel Matematikai Tanulóverseny 2009. december 21.
II. fordulóba jutottak:
Kezdõk:
Resál Tamás (9.A), felkészítõje Dr. Blandl Mátyás
Tomasics Bálint (9.B) és Vass Antal (9.B), felkészítõjük Egyed László.

Haladók
Szõts János (10.A), Horváth Kinga (10.A), Erdõsi Dorottya (10.A), Piukovics Péter (10.A), Nagy Tamás (10.A). Valamennyien Egyed László tanítványai.
Szõts Nóra (10.B), felkészitõ tanárai Lakner Attila és Egyed László.

REGIONÁLIS OLASZVERSENY 2009. december 17.
A verseny helye: PÉCS
Idõpontja: 2009. DECEMBER 14.
Eredmények:
Mûveltségi vetélkedõ Az ókori Rómáról 1. helyezés
A csapat tagjai: Siket Martina, Jámbor Nikolett, Szemzõ Nóra (11.A), Boruzs Dóra (11.B)

Nyelvhasználati verseny
11. évfolyam:
Balázs Domonkos 11.A 1. hely
Szemzõ Nóra 11.A 2. hely
Deák Anikó 11.A 3. hely
13. évfolyam:
Kovács Csenge 13.D 1. hely
Kovács Hanga 13.D 2. hely
Élõbeszéd
11. évfolyam (haladó csoport):
Deák Anikó 11. A 2. hely
Boruzs Dóra 11.B 3. hely
11. évfolyam (alapórás csoport):
Majorcsics Emese 11.D 2. hely
13. évfolyam (nyelvi elõkészítõs csoport):
Kovács Hanga 13. D 1. hely
Fazekas Krisztina 13. D 2. hely
Egyéni ének
Majorcsics Emese 11.D 2. hely

Képzõmûvészeti kategória „100 éves a futurizmus”
Kusztor Roxána 13.D 2. hely
Felészítõ tanárok: Illésné Turai Zsuzsanna és Burány Teréz, valamint Pethõné Kõvári Andrea

Varga Tamás Matematika Verseny II. forduló 2009. december 10.
Az általános iskolai korosztály számára kiírt verseny második fordulójába jutottak:
Tanuló neveOsztályFelkészítõ tanár
Nagy Sebestyén7.ASasfalvi Ildikó
Antal Félix8.ADr. Blandl Mátyás
Csányi András8.ADr. Blandl Mátyás

XXI. Bátaszéki Matematika Verseny 2009. december 10.
A verseny II, fordulójába jutott tanulók:
Antal Félix, Csányi András, Ugrai Bence. Mindhárman a 8.A osztály tanulói, felkészítõ tanáruk Dr. Blandl Mátyás.

OKTV II. forduló MATEMATIKA 2009. december 10.
A matematika OKTV II. fordulójába jutott tanulóink:
Tanuló neveOsztályFelkészítõ tanár
Hosszejni Darjus12.AKirályné Nagy Éva
Mezõfi Dávid11.BDr. Blandl Mátyás
Cseresnyés Péter11.BDr. Blandl Mátyás