2018. jnius 25. 6500 Baja, Szent Imre tér 5.     1757-2018     www.bajabela.sulinet.hu Éber Sándor freskója  
Történetünk | Dokumentumok | Diákélet | Kapcsolataink | Elérhetőségünk

  RSS hírek
Webmester

Bélap






Hírek, Információk


Versenyeredmény 2015. jnius 09.
Zentai Balázs (8.B) a 7-8. évfolyamosok Bács-Kiskun megyei hittanversenyén – csapatban két nem Bélás diákkal – 1. helyezést ért el.
Gratulálunk!

Nyári tábor 2015. jnius 09.
A Budapesti Corvinus Egyetem hivatalos érettségi elõkészítõje, a Studium Generale ingyenes nyári tábort szervez érettségi elõtt álló, 11. osztályos diákok számára.

Évek óta megrendezésre kerülõ táborunkban napi 2 x 3 órás felkészítésben vehetnek részt diákjaink matematika, történelem, elméleti és üzleti közgazdaságtan tantárgyakból. (A tárgyak választhatók, kombinálhatók, a diák maga dönthet róla.)
Az intenzív felkészítésnek köszönhetõen bepillantást nyerhetnek a következõ év megpróbáltatásaiba és remek alapot kapnak az érettségire való felkészüléshez. Célunk az iskolában elsajátított anyag kiegészítése, illetve felfrissítése.

A tanításon kívül természetesen rengeteg programon vehetnek részt a diákok (különbözõ témájú elõadások, számtalan sportolási lehetõség) fantasztikus hangulatban, hiszen a táborban az egyetem hallgatói oktatják õket.

A teljesen ingyenes nyári táborunk Baján kerül megrendezésre július 16.-tól 23.-ig, ahová a jelentkezõket az egész országból várjuk.
A jelentkezés május 23.-tól június 14.-ig tart, és mindössze egy online teszt kitöltésére van szükség.

Versenyeredmény 2015. jnius 08.
Iskolánk csapata 8. helyezést ér el az Országos csecsemõgondozási versenyen. A csapat tagjai: Berta Boglárka (10.A), Keve Dóra (10.B) és Korláth Petra (11.B). Felkészítõjük Aladics Ágnes védõnõ.
Gratulálunk nekik!

Versenyeredmény 2015. jnius 08.
A XVIII. Gábor Dénes országos számítástechnikai emlékverseny 3. korcsoportjában Polyák Imre (9.A) 9. helyezést ért el.
Felkészítõ tanára: Sziegl Hajnalka.
Gratulálunk!

Diákolimpia 2015. jnius 08.
A Diákolimpia Országos Döntõjén IV. korcsoport fiú kosárlabdacsapatunk: Angeli Péter (7.A), Barabás Barna (8.A), Bor Sándor (7.B), Hiezl Balázs (8.A), Keve Botond (8.A), Krix Péter (8.A), Lublóváry György Máté (8.A), Mezei Máté (8.B), Pekár Henrik (9.B), Szilágyi Gergõ (8.B) 4. helyezést ért el.
Felkészítõ tanáruk: Nagy Elõd.
Gratulálunk nekik!

Diákolimpia 2015. jnius 04.
A Diákolimpia - atlétika pályabajnokság - ORSZÁGOS döntõjében IV. korcsoport 300m síkfutás számban Szilágyi Gergõ (8.B) 20. helyezést ért el.
IV. korcsoport 4×600m váltófutás számban Gyulai Anna (7.B), Lakner Csenge (7.A), Deszecsár Donatella (8.A), Ignácz Melissza (8.B) csapat 9. helyezést ért el.
Felkészítõ tanáruk: Siposné Cserjés Mária.
Gratulálunk nekik!

KutDiák 2015. jnius 04.
Az országos KutDiák esszépályázaton irodalom-történelem-helytörténet szekcióban Tomaskovity Szabolcs (12.B) 1. helyezést ért el.
Felkészítõ tanárai: Rabi Magdolna, Dr. Mayer János.
Gratulálunk!

NEMZETEK TÁNCA 2015. jnius 02.

9. évfolyam 2015. jnius 01.
A beíratkozás a 9. évfolyamra 2015. június 26. pénteken 8 - 12 óra között lesz.

A 2015-16. tanév 9. C osztályának névsoraA 2015-16. tanév 9. D osztályának névsora
Osztályfõnök: Karagity IstvánOsztályfõnök: Braun Adrienn
1.Adorján ZsoltAladics Blanka
2.Alczheimer Kevin Aradi Sára
3.Bencses Petra Burai Martin
4.Benkõ Lili VeronikaBencses Máté
5.Brkity BernadettBujdosó Bettina
6.Büksi Mariann Deák Dominik
7.Érczy Regõ Diósi Erika
8.Fábián Renáta Faldum Lili
9.Federer ÉvaGyörök Dániel
10.Gál BotondHaincz Bence
11.Hirth NikolettHorenka Máté
12.Honfi Réka Horváth Maja
13.Ivanov Hanna KarinaIvanics Péter
14.Jakity Anna Komjáti Marianna
15.Juhász DóraKoszorús Patrik
16.Keresztesi ErikLakatos Jordán Ákos
17.Kiss BarbaraMácsai Regina
18.Kohl ViktóriaMezzõ Ferenc Bálint
19.Kovács CsabaMihály Attila József
20.Kovács Virág Müller Laura Klaudia
21.Mamuzsity PetraNagy Adina
22.Markó Csenge Pál Barna
23.Monori KataPáncsics László
24.Németh Róbert JánosRóka Réka
25.Penczinger BarbaraSajdik Viktória
26.Piukovits Kornél Sirok Natália
27.Rátvai DánielSkáre Evelin
28.Szabó Zsófia Soós Adrienn
29.Szõcs GáborSzénási Bence
30.Tumbász LillaTakács Ádám
31.Turi HenriettaTakács Bálint
32.Varga Lilla Vancsik Viktória Mária
33.Veõ Olivér

Versenyeredmény 2015. mjus 29.
A VI. Országos Festészetverseny 3. korcsoportjában Csukor Emese (7.A) elnyerte a 2. díjat.
Gratulálunk neki!

Csecsemõgondozási verseny 2015. mjus 26.
Iskolánk csapata I. helyezést ér el a Megyei csecsemõgondozási versenyen, ezzel továbbjutottak az országos döntõbe. A csapat tagjai: Berta Boglárka (10.A), Keve Dóra (10.B) és Korláth Petra (11.B). Felkészítõjük Aladics Ágnes védõnõ.

Gratulálunk és tovább szurkolunk nekik!

SPRACHCAMP AM BODENSEE 2015. mjus 25.
Diákjaink rengeteg élménnyel tértek haza.


Részletek >>

Nemzeti Tehetség Program "Bonis Bona - A nemzet tehetségeiért díj" 2015. mjus 21.
Mészáros Miklós tanár úr „Kiváló versenyfelkészítõ” kategóriában elnyerte a tehetséggondozásban kiemelkedõ munkát végzõ, a köznevelésben dolgozó pedagógusok rangos elismerését.
Gratulálunk neki!

Nyolcadik évébe lépett a testvériskolai cserekapcsolat! 2015. mjus 20.
A HATÁRTALANUL pályázatnak köszönhetõen lehetõség nyílt arra, hogy május 13-17. között ebben az évben is ellátogasson Marosvásárhelyre 36 diák és két kísérõ tanár a Bolyai Farkas Elméleti Líceumba és a Református Kollégiumba. Az óralátogatással, városnézéssel, tordai kirándulással színesített találkozáson készültek a fényképek.


Részletek >>

Közösségi Szolgálat 2015. mjus 14.
E hét végén, szombaton lesz a TeSzedd! 2015 akció – KÉK TÚRA útvonal tisztítása –

Találkozó idõpontja: 2015. május 16. (szombat) 9.00 óra
Helye: Potyka csárda elõtt

Visszaérkezés Potyka csárdához : kb 11-12 óra

Szervezõ: Hajóssy Tiborné (30/363-85-45)